14. ročník národného oceňovania v oblasti dobrovoľníctva – Srdce na dlani

Dňa 16. 03. 2023 som sa s kolegyňou Mgr. Danielou Tajátovou zúčastnila na národnom oceňovaní 2022 Srdce na dlani, ktoré zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácii. Záštitu nad celým podujatím prijal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Naša škola sa dostala medzi 69 nominácii za konanie dobra vo voľnom čase. I keď sme ako škola neboli ocenený, vážime si už len samotnú nomináciu, za ktorú ďakujeme našej žiačke 3.ročníka – členke školského parlamentu Marianne Zahradníkovej. Práve ona si dokázala všimnúť množstvo aktivít v rámci dobrovoľníckej práce na našej škole, za ktorými stoja ako naši učitelia tak aj samotní žiaci.

Pred samotným oceňovaním, zástupcov nominovaných ešte prijala na audiencii v prezidentskom paláci aj samotná pani prezidentka Zuzana Čaputová. Mala som možnosť predstaviť jej v krátkosti aj niektoré naše aktivity, ktoré sme realizovali ako škola pre chorých, núdznych, sociálne slabých, či pre krásu prírody alebo pre pomoc zvieratkám.

Ešte raz, veľké ďakujem, patrí hlavne Vám milé kolegyne, kolegovia a naši žiaci, ktorí tieto aktivity robíte pre dobro tých, ktorí najviac strádajú.

Ing. Silvia Blcháčová

riaditeľka školy

Viac informácií nájdete na stránkach:

https://www.srdcenadlani.sk/narod…/narodne-ocenovanie-2022

Návrat hore