Záložka do knihy spája slovenské školy

Kreativite sa medze nekladú… Tieto slová nám prvákom zdôrazňovali pani učiteľky slovenčiny pri predstavovaní celoslovenského projektu Záložka do knihy spája stredné školy. Našou úlohou bolo vytvoriť záložky na tému: Hrdinovia detektívnych románov. Hlavnou postavou detektívnych románov je detektív – pátrač, ktorý sa snaží odhaliť pravdu. So zvedavosťou a elánom sme preto pátrali po rôznych detektívoch.

Medzi našich obľúbených patril, samozrejme, najslávnejší detektív Sherlock Holmes, ale tiež Hercule Poirot. No nezabudli sme ani na úžasnú slečnu Marplovú. Do práce sme sa pustili nielen preto, že nás nadchla téma. Načo klamať, našou najväčšou motiváciou bola sľúbená jednotka zo slovenčiny. Veď kto by nechcel jednotku? A tak sme potrápili naše mozgové bunky a začali sa sypať nápady.

Pri tvorbe sme využívali rôzne techniky práce – kreslenie, maľovanie, vyšívanie… Niekto zasa tvoril obrazce na záložkách pomocou kávy, iní využili techniku odtlačkov prstov a niektorí sa hrali s korálkami. Neveríte nám, že sme boli kreatívni? Presvedčte na vlastné oči!

Karin Šikyňová, I. ZuA

Návrat hore