Workshop Curaprox – III. ZuA

Dňa 9. 10. 2023 sa realizoval workshop Curaprox pre žiakov tretieho ročníka v študijnom odbore zubný asistent. Dnešný deň bol rozdelený na dve sekcie.  V prvej sekcii nám boli poskytnuté informácie o chemických prostriedkoch ústnej hygieny – zubné pasty a ich zloženie, ústne vody. Bol nám vysvetlený rozdiel medzi terapeutickými a kozmetickými prostriedkami ústnej hygieny.

V druhej sekcii sme realizovali praktický nácvik techniky čistenia zubov so základnými pomôckami  orálnej hygieny. Vyskúšali sme si aj čistenie zubov so sonickou zubnou kefkou. Na konci workshopu sme mali možnosť vidieť a vyskúšať aj ďalšie pomôcky od Curaprox –  špeciálne vyvinuté kefky pre klientov s ortodontickým aparátom, pre pacientov po chirurgickom zákroku, medzizubné kefky a kefky pri zavedenom implantáte.

Workshop od Curaprox sa nám veľmi páčil. Bol náučný a zaujímavý. Poznatky, ktoré sme si odniesli z dnešného dňa sú dôležité pre motiváciu, inštruktáž a ďalšiu  edukáciu  pacientov v ambulanciách zubného lekárstva.

 Aneta Sitáriková, III. ZuA

Návrat hore