Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné. Cieľom kampane je zviditeľňovať dobrovoľníctvo a dobré skutky po celom Slovensku.
18. ročník Týždňa dobrovoľníctva sa uskutočnil v dňoch 18. – 24. mája 2026. S našimi dobrovoľníčkami z I. ZuA (Kacerová Tereza, Škerdová Karin, Španková Linda a Žalmanová Veronika) sme v rámci spolupráce s CSS Anima v Liptovskom Mikuláši opäť navštívili klientov centra, aby sme im svojou prítomnosťou spríjemnili popoludnie.
V stredu 20. 5. 2026 sme boli s klientmi na vozíčkoch na prechádzke spojenej s návštevou cukrárne na Podbrezinách v L. Mikuláši. Pre naše dievčatá aj pre klientov centra to bol príjemný čas strávený v medzigeneračnej komunikácii, čo prinieslo vzájomné pochopenie a toleranciu.
PhDr. Helena Straková




