Preteky o „Pohár riaditeľa školy“

Dňa 7. 5. 2024 sa uskutočnili v Liptovskom Mikuláši atletické preteky o „Pohár riaditeľa školy“. Súťaž prebiehala v areáli GMMH. Zúčastnilo sa jej desať škôl z okresu Mikuláš a prizvaná bola aj partnerská družobná škola z Kroměříža. Pretekári a pretekárky súťažili v disciplínach: beh na 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, skok do diaľky, skok do výšky a vrh guľou. Bola naplánovaná aj švédska štafeta, ale tú usporiadatelia zrušili pre neutíchajúci dážď. Vyslovujeme pochvalu všetkým našim reprezentantom v kategórii chlapcov: Petrovi Kojšovi, Martinovi Kurtulíkovi, Andrejovi Stromkovi, Lukášovi Sokolovi, Michaelovi Šóšovi, Jakubovi Mrázikovi, Samuelovi Likavcovi. Bojovali statočne, ale v ťažkých podmienkach nezískali medailové umiestnenia.

Reprezentovali nás aj dievčatá: Nina Žišková, Lenka Hollá, Karolína Chvojková, Sandra Vavrečková, Sandra Bystričanová, Marcela Drusková, Karolína Kubáňová. Gratulujeme najmä našej žiačke Simone Kurucovej z 1.PSA triedy, ktorá sa v kategórii beh na 800 m umiestnila v silnej konkurencii na treťom mieste, s časom 3:08 min.

Celkovým víťazom škôl v kategórii dievčat bolo gymnázium z Kroměříža, celkovým víťazom v kategórii chlapcov sa stalo GMMH.

Treba vysloviť obdiv všetkým športovcom, lebo podávali výkony na rozbahnenej antuke a počas trvalého dažďa. Veríme, že budúci ročník bude pre našu školu úspešnejší!

Mgr. Oľga Rossová

Návrat hore