Lyžiarsky kurz v školskom roku 2019/2020

Dňa 2. 3. 2020 sa pre našich prvákov z I. PS, I. ZuA a I. M začal prvý deň lyžiarskeho kurzu v stredisku Jasná – Nízke Tatry. Hoci zrána upršané počasie vôbec nenaznačovalo jeho priaznivý začiatok, postupne sa prehánky zmenšovali a my sme si užili prekvapivo slnečný deň, počas ktorého mali študenti možnosť naučiť sa nielen základy lyžovania, ale aj zdokonaliť svoje doteraz nadobudnuté lyžiarske schopnosti.

Ako to vyzeralo na lyžiarskom kurze dnes? Keďže od rána pršalo a bola hmla, urobili sme si teoretický deň. Pozreli sme si niekoľko inštruktážnych videí, oboznámili žiakov s chybami, ktoré sme počas včerajšieho dňa u nich zaregistrovali, a potom sme šli na obed. Dážď bol ešte intenzívnejší ako ráno a k nemu sa pridružil vietor…..bolo nemysliteľné obuť sa do lyžiarok, zapnúť si lyže, posadiť sa na premočenú sedačku a potom ešte prejsť pár metrov do chaty, kde nás čakal obed.

Rozhodli sme sa pre Plán B – mokrý variant. Ochotný vodič autobusu nás vyviezol až na stanovište starej Horskej služby a odtiaľ sme sa pešo vybrali na chatu Koliesko. Vrátili sme sa síce premočení, ale aj takýto deň mal svoje čaro.

Dnes nás Jasná privítala krásnym slnečným počasím…..ako na objednávku J Konečne sme mali možnosť pokochať sa nádhernými výhľadmi na Chopok a jeho okolie.

V piatok, 6. 3. 2020, sme úspešne ukončili päťdňový lyžiarsky kurz v Jasnej. Vzhľadom na nepriazeň počasia (sneženie a silný vietor), lanovky v stredisku premávali len v obmedzenej miere. Vyzbrojení trpezlivosťou pri čakaní v nekonečných radoch pred turniketmi, sme sa neskutočne tešili na obed…na šošovicovú polievku a kurča s ryžou.

Po výbornom obede sme sa presunuli na parkovisko, kde nás už čakal autobus, ktorý nás doviezol až pred našu školu. Unavení, ale plní zážitkov sme sa rozišli domov.

Mgr. Zdenka Huntošová, Mgr. Peter Žakarovský

Návrat hore